Konkurs "Kartka Wielkanocna" w SP4
11 marca odbyły się eliminacje szkolne konkursu plastycznego "Kartka Wielkanocna". Na konkurs wpłynęły 34 prace - każda oryginalna, starannie wykonana, prezentująca różne techniki plastyczne.
11 marca odbyły się eliminacje szkolne konkursu plastycznego "Kartka Wielkanocna". Na konkurs wpłynęły 34 prace - każda oryginalna, starannie wykonana, prezentująca różne techniki plastyczne.
W piątek, 8 marca, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Kobiet przygotowali upominki oraz specjalne „kartki” z życzeniami dla wszystkich Pań, a także dziewczynek ze szkoły. Następnie męska część SU – przez cały dzień – roznosiła je po klasach, by sprawić wielką radość wszystkim przedstawicielkom płci pięknej. Ten szczególny dzień w roku został też uczczony pamiątkowymi zdjęciami w niezwykłej fotobudce. Dodatkowo SU przeprowadził akcję pn. „Z koroną będziesz pod ochroną!”. Dzięki niej każda dziewczynka (kobietka), która 8 marca miała na głowie koronę/diadem/opaskę, była zwolniona z odpowiedzi na lekcji. Jeszcze raz najlepsze życzenia dla wszystkich Pań! Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Agnieszka Janicka.
Dnia 12 marca uczniowie klasy 5a ponownie spotkali się z zaproszonym gościem - panem Januszem Kulczyckim.
"Lisie Sprawy" to Ogólnopolski Konkurs Dla Dzieci i Młodzieży, w którym młodzi artyści mieli za zadanie zaprezentować sylwetkę lisa opierając się na literaturze lub własnej wyobraźni.
Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 trwa, korzystając z tej okazji chcielibyśmy wrócić wspomnieniami do Dni Otwartych naszej szkoły, które odbyły się w karnawałowym klimacie. Karnawał kojarzy się z tańcem, zabawą, balem, kolorami i oczywiście przebraniami. Tak było i u nas! Nieodłącznym elementem prawie każdego stroju karnawałowego jest maska, więc i na naszym balu nie mogło jej zabraknąć. To zadanie należało do dzieci- przyszłych pierwszoklasistów, którzy samodzielnie zaprojektowali i ozdobili swoje maski. Ależ to była kreatywna zabawa! Koraliki, cekiny, kryształki… nie można było przejść obok żadnej maski obojętnie.
„Bank dobrych pomysłów- szkoła na medal” to kolejny projekt, w którym bierzemy udział z nieukrywana radością. Koordynatorki projektu, panie Ewa Rotsztajn i Justyna Michońska zachęcają dzieci do aktywnego spędzania czasu na przerwach oraz mobilizują starszych uczniów naszej szkoły do organizowania różnego rodzaju zabaw i gier ruchowych dla młodszych kolegów. Projekt organizowany jest przez Powiatowe Centrum Edukacyjne. Dużo działań już za nami, a przed nami jeszcze więcej! Nie zwalniamy tempa i czerpiemy radość i ogrom wiedzy z każdego wyzwania! JM
W I semestrze tego roku pani Elżbieta Chilińska- wychowawca klasy 2a wprowadziła innowację pedagogiczną "Klasa w terenie”, w której biorą udział uczniowie wszystkich klas I-III. Innowacja ma na celu rozwijanie różnych umiejętności wśród najmłodszych poprzez zorganizowane zajęcia w terenie oraz realizację 10 różnych zadań (1. Obserwacja przyrody, 2. Plastyka w terenie, 3. Obserwacja chmur, 4. Wyjście w ciekawe miejsce, 5. Instrumenty z darów natury, 6. Zabawa/gra w terenie, 7. Zabawa w przyrodników, 8. Przyrodniczy labirynt kolorów, 9. Praca grupowa, 10. Piknik). W okresie jesiennym, gdy sprzyjała doskonała pogoda, uczniowie klas 1-3 opuścili szkolne mury i zwiedzali pobliską okolicę. Jedni byli w parku przy szkole, inni wybrali się na Kamienną Górę, jeszcze inni spędzili miło czas na boiskach szkolnych.
Właśnie zakończył się powiatowy projekt edukacyjny „Poliglota w krainie języków” dla szkół podstawowych, którego organizatorem był Zespół PCE w Lubaniu. Od października 2023 do marca br. wzięli w nim udział nasi uczniowie z klas III-VI z języka niemieckiego. W ciągu sześciu miesięcy mieli do wykonania po 3 zadania o różnej skali trudności w każdej grupie wiekowej. Ostatnim z nich, a zarazem finałem projektu, był quiz językowy, i tak: w kategorii klas III-IV (1. miejsce wywalczył Oliver Skowronek, kl. 4b; nauczyciel przygotowujący: p. Agnieszka Janicka); natomiast w kategorii klas V-VI (1. miejsce zajęła Hanna Pasiak, kl. 6b; nauczyciel przygotowujący: p. Aleksandra Kalinowska). Gratulujemy Wam uzyskania świetnych wyników i życzymy powodzenia w przyszłych zmaganiach językowych! MLe
W ramach zajęć z języka angielskiego klasa 5b wzięła udział w leksykalno-gramatycznym ESCAPE ROOMIE. Dzięki takiej formie lekcji uczniowie mogli pobudzić swoją kreatywność, poćwiczyć współpracę w grupie i pościgać się, kto najszybciej wykona wszystkie zadania (udzielając, oczywiście, poprawnych odpowiedzi). Należy dodać, że piątoklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w poszukiwaniu rozwiązań. Takie zagadki są bowiem idealnym połączeniem rozrywki, edukacji oraz nauki. Była to pierwsza taka lekcja, ale na pewno nie ostatnia. Zajęcia przeprowadziła pani Sylwia Matusiak – nauczycielka języka angielskiego. MLe
6 marca w Miejskiej i Publicznej Bibliotece w Lubaniu odbył się wieczór z poezją Wisławy Szymborskiej. Tego dnia uczennice i uczniowie naszej szkoły przygotowali do recytacji wiersze noblistki, aby w Galerii nad schodami zaprezentować je mieszkańcom Lubania i swoim bliskim.