Bitwa Warszawska 1920
Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na wykład prof. dr. hab. Jerzego Maronia pt. "Bitwa Warszawska 1920", który zostanie wygłoszony 8 listopada 2013 r. (piątek) o godzinie 19:00 w sali ekspozycyjnej lubańskiego muzeum.
Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na wykład prof. dr. hab. Jerzego Maronia pt. "Bitwa Warszawska 1920", który zostanie wygłoszony 8 listopada 2013 r. (piątek) o godzinie 19:00 w sali ekspozycyjnej lubańskiego muzeum.
W lubańskim muzeum 6 października o godz. 16 miał miejsce wernisaż malarski Danuty Watras-Kocur. W przestrzeni muzeum zostało wyeksponowanych 28 obrazów olejnych oraz 6 rzeźb składających się na wystawę zatytułowaną "Woalka tajemniczości".
Serdecznie zapraszamy Państwa na wernisaż Danuty Watras - Kocur, który odbędzie się w Muzeum Regionalnym
w Lubaniu 06.10.2013 r. (niedziela) o godzinie 16:00.
W sobotę 7 września o godzinie siedemnastej w Muzeum Regionalnym w Lubaniu uroczyście otwarto wystawę „Uroki Bukowiny” przygotowaną przez Fundację Bukowińską „Bratnia Pomoc”.
Fundacja Bukowińska "Bratnia Pomoc" w Lubaniu oraz Muzeum Regionalne w Lubaniu serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy pt. "Uroki Bukowiny", który odbędzie się 7 września 2013 r. (sobota) o godzinie 17:00 w Muzeum Regionalnym w Lubaniu. Wydarzenie uświetni występ zespołu "Echo Bukowiny".
W Muzeum Regionalnym w Lubaniu w ostatnich trzech tygodniach zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone minerałom z okolic Lubania. Uczestniczyły w nich dzieci i młodzież z Lubania, Świeradowa Zdroju i Pisarzowic.
W lubańskim Muzeum Regionalnym można podziwiać niecodzienne świadectwo pobytu wojsk napoleońskich na Górnych Łużycach, ukazane z perspektywy współczesnego malarza Leszka Wiertel.
W dwusetną rocznicę pobytu wielkiego wodza w murach Lubania, odsłonięto w Muzeum Regionalnym obraz Leszka Wiertel zatytułowany „Powitanie Napoleona w Lubaniu ”. Został on namalowany farbami olejnymi na płótnie o wymiarach 130x190 cm oraz oprawiony w drewnianą, pozłacaną ramę. Pierwsze projekty zaczęły powstawać w 2007 roku, natomiast prace nad ostateczną wersją trwały od 2012 do połowy 2013 roku. Artysta bazował na dokumentach i ikonografii
z I połowy XIX w., a przed malowaniem mundurów dokładnie przestudiował literaturę przedmiotu.
Od 20.06.2013 r. do 25.06.2013 roku, Muzeum Regionalne w Lubaniu będzie nieczynne.
Muzeum Regionalne w Lubaniu wraz z Łużyckim Centrum Rozwoju przygotowały questing, czyli formę gry terenowej polegającej na tworzeniu questów (wypraw) - „tras spacerowych” prezentujących historię miasta, rynku oraz wybranych obiektów.
21.06.2013 (piątek) Muzeum Regionalne w Lubaniu